W czwartek, 14 listopada, w LO im. Piotra Skargi w Pułtusku odbył się jubileuszowy, X Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej. Jury oceniło 23 prezentacje w trzech kategoriach. W jury zasiadali m.in.: znany kompozytor i wokalista Ryszard Poznakowski oraz laureatka I edycji konkursu Sylwia Grzesiak. Uczennice naszej szkoły zaśpiewały dwa utwory:
Julia Jaskułowska i Daria Maraszek zdobyły III miejsce.
Dziewczęta do konkursu przygotowała pani Agnieszka Laskowska.
Gratulujemy!
Więcej informacji o konkursie i galerie zdjęć znajdują się pod linkami: Relacja nr 1 - portal inf. WPU24, Relacja nr 2 - portal inf. Pultusk24.
8 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 11 Listopada - Święta Niepodległości. W tym roku przypada 101 rocznica odzyskania przez Polskę wolności w roku 1918, po 123 latach zaborów. Część artystyczną przygotowali uczniowie kl. II, III i V-VIII pod opieką: p. Agnieszki Laskowskiej, p. Katarzyny Podsiadlik i p. Hanny Tkaczyk. Młodzież przybliżyła zgromadzonym na apelu uczniom historię naszego kraju - czasów, gdy Polska straciła niepodległość i na wiele lat zniknęła z map świata. Uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii.
23 października gościliśmy w naszej szkole ks. Radosława Zawadzkiego, misjonarza Diecezji Płockiej w Peru. Ksiądz Radosław wypełnia apostolską misję kościoła katolickiego już od 9 lat. Nasi uczniowie i nauczyciele zbierali artykuły szkolne dla dzieci z Peru.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy dzieciom.
17 października uczniowie z klas 4-7 uczestniczyli w wycieczce do Wilanowa i Powsina. Dzieci brały udział w warsztatach, które polegały na samodzielnym wykonaniu preparatów mikroskopowych oraz ich obserwacji. Zwiedzano także Ogród Botaniczny z egzotycznymi roślinami oraz spacerowano po jesiennym ogrodzie. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po ogrodzie w Wilanowie oraz zwiedzanie pałacu i udział w lekcji "Wizyta u Króla".
Organizatorką wycieczki była pani Anna Wojciechowska, a opiekunkami panie: Agnieszka Laskowska i Agnieszka Romanowska.
11 października odbyła się uroczystość ślubowania pierwszoklasistów połączona z akademią z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowali uczniowie z klas: pierwszej i szóstej pod kierunkiem pań: Hanny Kamińskiej i Katarzyny Pawlak. Wystąpił także chór pod kierunkiem pani Agnieszki Laskowskiej. Tego dnia zaszczycili nas swoją obecnością: Wójt Gminy Świercze - pan Adam Misiewicz, emerytowane nauczycielki oraz rodzice uczniów. W ramach podziękowań za pracę na rzecz edukacji, pani dyrektor, Katarzyna Majewska, nagrodziła nauczycielki Szkoły Podstawowej w Strzegocinie: Małgorzatę Chełstowską, Annę Wojciechowską, Agnieszkę Laskowską i Dorotę Nowakowską. Nagrodę jubileuszową otrzymała pani Hanna Tkaczyk.
Podczas uroczystości wręczono nagrody dla laureatów gminnego konkursu historycznego "Kampania wrześniowa" oraz szkolnego konkursu plastycznego "Portret nauczyciela".
9 października w naszej szkole odbył się konkurs historyczny, którego tematem przewodnim była "Kampania wrześniowa". Uczestnikami konkursu byli uczniowie z klas 7-8 SP w Strzegocinie i SP w Świerczach, którzy rozwiązywali test dotyczący sytuacji w Polsce we wrześniu 1939 roku. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Natalia Kulaszewska z kl. VIII SP w Strzegocinie
II miejsce - Julia Kowalska z kl. VIII i Maja Szymańska z kl. VII (obie SP w Strzegocinie)
III miejsce - Katarzyna Zadruska i Bartosz Chełchowski (oboje z kl. VIII SP w Strzegocinie)
Organizatorem konkursu była pani Małgorzata Chełstowska.
4 października uczniowie naszej szkoły brali udział w obchodach IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day). Jest to bezpłatna akcja edukacyjna, której celem jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są właśnie uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują kolegów oraz dorosłych.
Uczniowie klas IV-VIII podczas lekcji matematyki rozwiązywali testy, zadania oraz brali udział w grach i zabawach, doskonaląc znajomość tabliczki mnożenia. Uczniowie z klasy VI przeprowadzali egzaminy, zachęcając do udziału uczniów, rodziców, pracowników obsługi i administracji oraz nauczycieli. Tego dnia odwiedził nas pan Adam Misiewicz, wójt Gminy Świercze i wziął udział w Dniu Tabliczki Mnożenia.
Uczniowie klasy V i VII z przygotowanym wcześniej transparentem wybrali się na spacer do pobliskich instytucji. Odwiedzili miejscowe sklepy wielobranżowe pani Ewy Klimczewskiej i pani Ewy Błońskiej i przeprowadzili egzaminy. Wszyscy dorośli uczestnicy zdobyli tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia!
Dziękujemy za udział w akcji i zapraszamy w przyszłym roku.
Koordynatorkami akcji były panie: Anna Wojciechowska i Agnieszka Romanowska.
2 października pani Katarzyna Majewska, dyr. SP w Strzegocinie dokonała oficjalnej prezentacji ścieżki edukacyjno-przyrodniczej. Ścieżka ta powstała dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach konkursu „Zadania z zakresu edukacji”.
Wśród gości obecni byli: pani Kamila Mokrzycka - Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Warszawie, pan Jacek Zawiśliński – Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Ciechanowie, pan Adam Misiewicz – Wójt Gminy Świercze, pani Izabela Kiela – Sekretarz Gminy Świercze oraz pan Wiesław Adamiak – Przew. Rady Gminy.
Uczniowie z klasy V przygotowali inscenizację dotyczącą ochrony środowiska, a chórzyści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne. Muzyczną niespodziankę przygotowali także uczniowie z kółka gitarowego. Wszyscy jednogłośnie zaapelowali o wspomaganie działań w kierunku dbania o naszą wspólną planetę. Nad prawidłowym przebiegiem części artystycznej czuwały panie: Anna Wojciechowska, Agnieszka Laskowska i Katarzyna Podsiadlik. Oprócz oficjalnego otwarcia ścieżki - symbolicznego przecięcia wstęgi przez zaproszonych gości, przeprowadzono warsztaty plastyczne i rozstrzygnięto konkurs ekologiczny.
Zaproszeni goście podkreślali, że dzięki Funduszowi Ochrony Środowiska powstały ścieżki przyrodnicze, zrealizowano wiele programów edukacyjnych, zorganizowano konkursy, olimpiady i akcje ekologiczne. Podkreślano, że takie działania pozwolą na aktywizację i podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa i budowanie postaw proekologicznych od najmłodszych lat.
1 października uczniowie klas 0-4 uczestniczyli w wycieczce do Pułtuska. Pierwszym punktem wyprawy było obejrzenie spektaklu "Pinokio" w Akademii Humanistycznej. W dalszej kolejności uczniowie udali się do Komendy Powiatowej Policji, gdzie spotkali się z policjantem, który przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze publicznej.
Opiekunami wycieczki byli nauczyciele: Dorota Nowakowska, Hanna Kamińska, Agnieszka Laskowska, Katarzyna Podsiadlik oraz Krzysztof Kowalczyk.
W czwartek, 26 września o godz. 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami.
W piątek, 6 września, uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w 8 edycji Narodowego Czytania. W tym roku tematem przewodnim były krótkie formy literackie – nowele. Podczas spotkania czytano: „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynkę” Bolesława Prusa, „Orkę” Władysława Stanisława Reymonta, „Sachema” Henryka Sienkiewicza i „Rozdzióbią nas kruki, wrony” Stefana Żeromskiego.
Organizatorami gminnego czytania nowel byli: pani Monika Sosnowska-Grzesiak, dyr. Gminnej Bibl. Publ. w Świerczach, pan Adam Misiewicz, wójt Gminy Świercze oraz pani Adriana Machnacz, właścicielka ośrodka „Młyn Gąsiorowo”.
Galeria zdjęć z tego spotkania jest dostępna pod linkiem: Narodowe czytanie.
Inaugurację roku szkolnego 2019/2020 w SP w Strzegocinie rozpoczęto Mszą Św. w miejscowym kościele, odprawioną przez ks. proboszcza Andrzeja Zycha. Dalsza część uroczystości odbyła się w budynku szkoły.
Gościem szkolnej uroczystości był pan Adam Misiewicz - Wójt Gminy Świercze, który powitał wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły. Szczególnie serdeczne słowa skierował do uczniów klas pierwszych oraz przedszkolaków, którzy po raz pierwszy przestąpili progi naszej szkoły. Życzył wszystkim uczniom sukcesów, a nauczycielom dużo wytrwałości i zadowolenia z wyników pracy z dziećmi. Pan Wójt wręczył pani Monice Ostrowskiej akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego. W dalszej części uroczystości pani dyrektor, Katarzyna Majewska, przedstawiła uczniom i rodzicom Radę Pedagogiczną oraz zapoznała z organizacją roku szkolnego 2019/2020.
Podczas uroczystości dziewczęta z klasy ósmej przygotowały pod kierunkiem pani Małgorzaty Chełstowskiej krótką prelekcję o 80-ej rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 2 września 2019 r. o godz. 9:00. (Rozpoczęcie roku katechetycznego w kościele parafialnym o godz. 8:00.)
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzegocinie informuje, iż ze względu na falę upałów, zajęcia lekcyjne od dnia 11 czerwca 2019 r. do dnia 14 czerwca 2019 r. (wtorek–piątek) zostają skrócone. Lekcja będzie trwać 30 minut.
CZAS TRWANIA ZAJĘĆ:
1) 8.00 - 8.30
2) 8.40 – 9.10
3) 9.20 – 9.50
4) 10.00 – 10.30 I przerwa obiadowa (10.30-10.45)
5) 10.45 – 11.15 II przerwa obiadowa (11.15-11.30)
11.30 – wcześniejszy odjazd autobusów (z godz.13.00)
6) 11.30 - 12.00
7) 12.10 - 12.40
12.45 (wcześniejszy odjazd autobusów z godz. 14.30)
Dyżur w oddziałach przedszkolnych do godz. 16.00.
Świetlica szkolna czynna do godz. 14.00.
Zachęcamy uczniów klas VII-VIII do korzystania z portalu POLinfo.eu ( www.polinfo.eu), przygotowanego na bazie najlepszych światowych rozwiązań e-learningowych, w oparciu o doświadczenie i infrastrukturę Politechniki Warszawskiej. Celem portalu jest zainspirowanie Juniora do szerszego poznania i lepszego zrozumienia przedmiotów ścisłych.
Materiały zawarte w linkach ukazują ten sam temat z różnych stron. Każde zagadnienie wyjaśniane jest równocześnie przez kilka osób, dzięki czemu każdy Junior może wybrać autora i formę wytłumaczenia, która najbardziej mu odpowiada. Większość jest dostępna bezpłatnie przez całą dobę na POLinfo.eu.
Dla bardziej zainteresowanych Juniorów przygotowano również dwie formy zajęć: zajęcia przez Internet prowadzone m.in. przez pracowników naukowych uczelni wyższych, głównie PW oraz zajęcia stacjonarne na Politechnice Warszawskiej. Każdy Junior pracuje w grupie rówieśników o podobnym poziomie wiedzy i zaangażowaniu, co zdecydowanie poprawia efektywność Jego edukacji. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze informatycznej każdy Junior może skorzystać z zindywidualizowanego procesu pogłębiania wiedzy.
W piątek, 24 maja o godz. 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami wg harmonogramu:
1) spotkanie z dyr. szkoły Katarzyną Majewską,
2) spotkania z wychowawcami klas.
Przypominamy, że 2 maja jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych.
Ze względu na egzaminy uczniów klasy ósmej w dniach 15, 16 i 17 kwietnia nie odbędą się zajęcia dydaktyczne dla uczniów klas I-VII i dzieci z przedszkola.
Egzaminy dla uczniów klasy ósmej odbędą się zgodnie z harmonogramem:
Uczniowie klasy ósmej przychodzą do szkoły o godz. 8:30.