W związku z działaniami zapobiegawczymi skierowanymi przeciwko przenoszeniu się KORONAWIRUSA, w dniach 12-13 marca 2020 r. nie będą odbywać się zajęcia dydaktyczne. Szkoła zapewni opiekę nad dziećmi, które nie będą mogły zostać w domu. Autobusy będą kursowały zgodnie z rozkładem.
Od poniedziału 16 marca do 27 marca 2020 r. Szkoła Podstawowa w Strzegocinie będzie zamknięta.
Dyrektor szkoły - Katarzyna Majewska
Proszę o zapoznanie się z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej: Zawieszenie zajęć dydaktycznych
W związku w możliwością pojawienia się w Polsce koronawirusa i ewentualnych zachorowań na grypę, prosimy o zapoznanie się z przydatnymi radami odnośnie zapobiegania zarażeniom wirusowym.
Link do informacji na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego
Link do informacji na stronie Ministerstwa Zdrowia
Informacje dotyczące rekrutacji do oddziałów przedszkolnych wraz z załącznikami:
Kryteria_rekrutacji_do_przedszkola.doc
Zbliżają się ferie zimowe i z tej okazji prosimy o zapoznanie się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, obowiązującymi zarówno podczas wyjazdu, jak i pobytu w miejscu zamieszkania.
Zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych
W środę, 5 lutego naszą szkołę odwiedził st. asp. Andrzej Falęcki, dzielnicowy gminy Świercze, policjant Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. Przypomniał wszystkim uczniom o zasadach bezpiecznego spędzania ferii zimowych. Zaproszony gość zwrócił uwagę na zagrożenia, jakie niosą ze sobą nieprzemyślane zabawy.
Spotkanie zorganizowała p. Hanna Kamińska.
W piątek, 7 lutego, odbył się bal karnawałowy dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Strzegocinie. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zimową salę balową. Wśród młodszej grupy uczniów nie zabrakło wróżek, księżniczek, komandosów i superbohaterów. Oprawę muzyczną przygotował absolwent naszej szkoły, Mateusz Szczypiński. Przy dźwiękach skocznej muzyki znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się z kolegami i koleżankami, a także ze swoimi wychowawcami. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i najpopularniejsze tańce dyskotekowe. Przedstawiciele uczniów z klas 4-8 wzięli udział w konkursie karaoke w ramach projektu Muzykalna Szkoła.
Spośród 8 prezentacji wybrano najlepsze wykonania:
I miejsce - Michalina Chojnacka
II miejsce - Daria Maraszek i Julia Jaskułowska (duet) oraz Katarzyna Zadruska i Róża Sakowska
III miejsce - Weronika Nowosielska
Tym miłym akcentem zakończono I półrocze i powitano ferie zimowe.
W piątek, 31 stycznia 2020 r. o godz. 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami.
Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją SP w Strzegocinie, a przygotowywana jest przez dzieci z grup 3-4 l, 5-6 l i wychowawczynie: p. Edytą Niesłuchowską i p. Dorotą Nowakowską. W tym roku wychowawczynie wsparła p. Wioleta Jaskólska.
Uroczystość odbyła się 21 stycznia 2020 r. Zebranych seniorów i wszystkich gości powitała pani dyrektor Katarzyna Majewska, składając serdeczne życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z tej okazji zaprezentowała program artystyczny, w którym nie zabrakło wierszy, piosenek i układów tanecznych pod hasłem "Z babcią i dziadkiem dookoła świata". Po występie dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki.
Miłym akcentem kończącym uroczystość był słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice przedszkolaków.
14 stycznia 2010 r. uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych "Zagrożenia w cyberprzestrzeni". Zajęcia prowadził p. Ireneusz Brachaczek, emerytowany policjant KPP w Cieszynie, a obecnie przedstawiciel firmy szkoleniowej "ProSens". Spotkanie dotyczyło problemu cyberprzemocy.Uczniowie dowiedzieli się, że Internet to nie tylko najszybszy dostęp do informacji, łatwa i tania rozrywka, ale i poważne zagrożenie, na które narażony jest każdy użytkownik sieci. Głównym tematem była wszechobecna mowa nienawiści i hejt internetowy, zwłaszcza na portalach społecznościowych, ale także ataki hakerów i złośliwe oprogramowanie .
Zajęcia profilaktyczne na pewno poszerzyły świadomość uczniów na temat odpowiedzialności za postępowanie wobec innych i przyczyniły się do pogłębienia wśród młodzieży szkolnej znajomości obowiązującego prawa.
Przypominamy, że 2 i 3 stycznia 2020 r. są dodatkowymi wolnymi dniami od zajęć dydaktycznych. Zajęcia wg obowiązującego planu rozpoczną się we wtorek, 7 stycznia.
20 grudnia był dniem szczególnym, ponieważ cała społeczność szkolna mogła obejrzeć przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Scenariusz jasełek zawierał najważniejsze wydarzenia towarzyszące narodzinom Jezusa. Przedstawienie wprowadziło widownię w czas Bożego Narodzenia pełnego tradycji i podniosłego nastroju. Jasełka były dla wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji.
Na koniec p. dyrektor – Katarzyna Majewska złożyła wszystkim świąteczne życzenia i podziękowała za przygotowanie jasełek.
Jasełka zostaną zaprezentowane także w miejscowym kościele w poniedziałek, 6 stycznia.
Pracownikom i emerytom SP w Strzegocinie, Uczniom i ich Rodzicom oraz wszystkim odwiedzającym naszą stronę składamy najserdeczniejsze życzenia spokojnych, rodzinnych, przepełnionych nadzieją i magią wigilijnej nocy, Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.
Dyrektor Szkoły, Katarzyna Majewska
i Rada Pedagogiczna
Z okazji Mikołajek, 6 grudnia, uczniowie z klas 6-8 uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Głównym punktem wyjazdu była wizyta w Cinema City i obejrzenie filmu "Jestem M. Misfit". Scenariusz filmu opowiadał o perypetiach nastoletniej Julii, która przeprowadziła się z USA do Polski. Julia miała problemy z aklimatyzacją w nowej szkole – Liceum Milenijnym, ale wszystko skończyło się szczęśliwie.
Organizatorem wycieczki był pan Piotr Kuczyński, a opiekunkami panie: Małgorzata Chełstowska i Agnieszka Romanowska.
5 grudnia uczniowie klas 0-4 uczestniczyli w wycieczce do Ciechanowa. Głównym celem szkolnej wyprawy było zwiedzanie Parku Nauki Torus. Park jest obiektem popularyzującym naukę i rozwój niezależnie od wieku człowieka. Umożliwia zwiedzającym samodzielne eksperymentowanie, odkrywanie praw i badanie zależności – przede wszystkim w obszarach fizyki, matematyki, techniki i architektury. Odkrywanie nauki poprzez zabawę, gry, samodzielne eksperymentowanie – sprzyja motywowaniu dzieci i młodzieży do uczenia się. Przyswojona w ten sposób wiedza mocniej zapada w pamięci.
Wigilia świętego Andrzeja, przypadająca 29 listopada, to tradycyjny wieczór wróżb. Wróżby andrzejkowe były rozpowszechnione w całej Europie. Święty Andrzej został uznany za patrona panien chcących szybko zmienić stan cywilny. Miał on pomóc dziewczętom w odkrywaniu przyszłości. Chłopcy gromadzili się na podobne wróżby w wigilię świętej Katarzyny, 24 listopada. Katarzynki były mniej atrakcyjne od dziewczęcych andrzejek i z czasem uległy zapomnieniu.
Andrzejki są okazją do zorganizowania ostatniej zabawy przed rozpoczynającym się adwentem. Wróżby andrzejkowe pobudzają wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzieci z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły dzień, pełen tajemniczych wróżb, czarów, a przede wszystkim wesołej, wspólnej zabawy.
W piątek, 29 listopada 2019 r. Samorząd Uczniowski przygotował wiele atrakcji dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Chcąc podkreślić andrzejkowy nastrój, organizatorzy przygotowali mnóstwo zabaw, konkursów i wróżb. Dzieci świetnie się bawiły, ponieważ wiedziały, że czarodziejskie przepowiednie należy traktować „z przymrużeniem oka”. Zabawę andrzejkową zakończono wspólną dyskoteką.
27 listopada uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w spektaklu "Fizyka wszędzie styka". Przedstawienie przygotowane przez objazdową grupę "Zaelektryzowani" zawierało elementy wykładu, laboratoriów naukowych, kabaretu i interaktywnego quizu. Uczniowie brali czynny udział w tym wydarzeniu, przez co eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi stały się atrakcyjne i łatwo przyswajalne. Najbardziej efektownymi pokazami były: wytwarzanie wodoru, zabawy z helem oraz ciekłym azotem.
25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ustanowiony został w 2002 roku, w setną rocznicę powstania tej popularnej na całym świecie maskotki.
Skąd wziął się pluszowy miś - ulubieniec dzieci na całym świecie? Najpopularniejsza wersja historii powstania tej sympatycznej maskotki pochodzi z 1902 roku. Prezydent Stanów Zjednoczonych – Theodore Roosevelt w trakcie polowania postrzelił małego niedźwiadka, a później uwolnił go. Obrazek uwiecznił jeden z rysowników, a producent zabawek na jego wzór stworzył znanego nam pluszaka.
25 listopada przedszkolaki z grup: 3-4 l. i 5-6 l. uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym przyjacielem – Misiem. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek oraz "misiowe" tańce. W obchodach święta uczestniczyli także uczniowie klasy pierwszej z wychowaczynią p. Hanną Kamińską.
Święto Pluszowego Misia zorganizowały panie: Wioleta Jaskólska, Edyta Niesłuchowska i Dorota Nowakowska. Pani Anna Skorupska przygotowała dla dzieci teatrzyk, którego bohaterami były misie.
Uczniowie naszej szkoły przystąpili do corocznego wydarzenia - Światowego Dnia Bicia Rekordów. W tym roku akcję przeprowadzono 14 listopada. Tysiące ludzi na całym świecie spotykają tego dnia, aby zdobyć tytuł rekordzisty Guinnessa.
W naszej szkole przeprowadzono różne konkurencje, aby wytypować mistrza danej dziedziny sportowej. Uczniowie układali wieże z klocków, odbijali piłkami, balonikami, skakali na skakance, itp.
Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Katarzyny Podsiadlik.
15 listopada uczniowie naszej szkoły odwiedzili uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Świeszewie. Zaprezentowali program artystyczny przygotowany z okazji Święta Niepodległości.
Link do wydarzenia: Występ w Świeszewie
W piątek, 22 listopada odbędzie się "dzień otwarty". Zapraszamy rodziców na spotkania z nauczycielami od godz. 16:00 do 17:00.