w Szkole Podstawowej
w Strzegocinie
na rok szkolny 2018/2019
od 26 lutego do 23 marca 2018 roku
21 lutego uczniowie klasy VII: Paulina Chrustowska i Jan Więckowski wzięli udział w konkursie "Kiedy myślę o Ojczyźnie...", zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Ciechanowie - filia w Pułtusku.
Głównym celem konkursu było rozwijanie postaw patriotycznych i obywatelskich oraz wzmacnianie więzi z krajem ojczystym i regionem Tym samym nasza szkoła włączyła się do obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Komisja konkursowa spośród 16 uczestników w kategorii klas VI-VII wyróżniła Jana Więckowskiego za prezentację wiersza T. Kubiaka "Tu wszędzie Polska".
Uczniów do konkursu przygotowała p. Anna Skorupska.
Gratulujemy!
Zapraszamy do udziału w konkursie na logo Szkoły Podstawowej
w Strzegocinie: uczniów, nauczycieli, rodziców oraz absolwentów.
Regulamin konkursu: logo.docx
Gmina Świercze zaprasza do udziału w akcji "Pomóż odetchnąć naszej okolicy". W wyniku głosowania, które trwa do 28 lutego 2018 r. można zdobyć Naukową Stację Zabaw PGNiG.
Regulamin i szczegółowe informacje dostępne pod linkiem: Gmina Świercze
Nasza szkoła przystąpiła do akcji ekologicznej "Szkole pomagamy i świat oczyszczamy" zorganizowanej przez Firmę Green Office Ecologic Sp. z o.o. Głównym założeniem akcji jest edukacja dzieci i młodzieży w dziedzinie ochrony środowiska, podnoszenia świadomości uczniów szkół na temat szkodliwego wpływu na środowisko składowanych elektroodpadów, pomoc szkole, uczniom i rodzicom w pozbyciu się zalegających elektrośmieci, zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W zależności od ilości zebranych elektroodpadów szkoła i najbardziej zaangażowani uczniowie mają szansę otrzymać nagrody. Akcję zorganizowano pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Więcej informacji o akcji: http://www.greenoffice.co/edukacja.html
Rodzaj zbieranego sprzętu: Rodzaj sprzętu
Koordynatorem akcji w szkole jest p. Agnieszka Romanowska.
Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców do udziału w akcji.
W piątek 9 lutego o godz. 16:00 odbędą się zebrania z rodzicami:
1. Spotkanie z p. dyrektor Katarzyną Majewską:
- podsumowanie I półrocza
- ogłoszenia.
2. Spotkania z wychowawcami klas.
Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją SP w Strzegocinie, a organizowana jest przez przedszkolaki wraz z wychowawczyniami: p. Edytą Niesłuchowską i p. Anną Korytowską.
W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 2 lutego 2018 r. Zebranych seniorów i wszystkich gości powitała pani dyrektor Katarzyna Majewska, składając serdeczne życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka. W pięknie udekorowanej sali dzieci przedstawiły program artystyczny. Po występie dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Specjalnie dla gości wystąpiły także grupy taneczne pod kierunkiem absolwentki szkoły, p. Renaty Jadkowskiej.
Miłym akcentem kończącym uroczystość był słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice przedszkolaków.
Wszystkich uczniów SP w Strzegocinie zapraszamy do udziału w zajęciach zorganizowanych podczas ferii zimowych.
PROPOZYCJE ZAJĘĆ PODCZAS FERII ZIMOWYCH
W SZKOLE PODSTAWOWEJ W STRZEGOCINIE
L.P |
DATA |
ZAJĘCIA |
NAUCZYCIEL |
1. |
22, 23, 24.01.2018r. od 9:00 do 13:00 |
Zajęcia informatyczne: podstawy programowania, zabawy z robotem Photon, gry logiczne. Zajęcia sportowe. |
Agnieszka Romanowska |
2. |
25, 26.01.2018r. od 9:00 do 13:00 |
Zajęcia sportowe: gry zespołowe. |
Kinga Rejchel-Jęndrzejczyk |
Rodzaj zajęć może ulec zmianie ze względu na ilość uczestników oraz ich zainteresowania.
ZARASZAMY!
W piątek, 12 stycznia, odbył się bal karnawałowy dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Strzegocinie. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w śnieżną krainę z postaciami z bajek. Nie zabrakło wróżek, księżniczek, komandosów i superbohaterów. Oprawę muzyczną przygotował tata jednej z uczennic, p. Krzysztof Kur.
Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się z kolegami i koleżankami, a także ze swoimi wychowawcami. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i najpopularniejsze tańce dyskotekowe.
Tym miłym akcentem zakończono I półrocze i powitano ferie zimowe.
22 grudnia w oddziale przedszkolnym odbył się dzień otwarty dla rodziców dzieci z grupy 3-4 l. Dla uczestników spotkania przygotowano kilka atrakcji. Najważniejsze z nich to: odwiedziny Mikołaja z tradycyjnym wręczaniem prezentów oraz muzyczne występy przedszkolaków. Poczas spotkania przygotowano także ozdoby choinkowe.
22 grudnia był dniem szczególnym, ponieważ cała społeczność szkolna mogła obejrzeć przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów klasy IV. W tym roku w uroczystości wzięli udział rodzice, którzy wspólnie z dziećmi wykonali najpiękniejsze kolędy. Wzruszająca historia Maryi, Józefa oraz narodzonego Jezusa wprowadziła nas w uroczysty nastrój. Ciekawa scenografia przypominająca teatr cieni, piękna oprawa muzyczna, a przede wszystkim profesjonalna gra aktorska uczniów zachwyciła zgromadzoną publiczność.
Na koniec p. Dyrektor – Katarzyna Majewska złożyła wszystkim świąteczne życzenia i podziękowała za przygotowanie Jasełek. W tym roku nad prawidłowym przebiegiem przedstawienia czuwali: p. Katarzyna Podsiadlik, p. Agnieszka Laskowska oraz ksiądz Andrzej Zych. Jasełka zaprezentowano także w miejscowym kościele w niedzielę 7 stycznia.
Pracownikom SP w Strzegocinie, Uczniom i ich Rodzicom oraz wszystkim odwiedzającym naszą stronę składamy najserdeczniejsze życzenia spokojnych, ciepłych i bardzo rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.
Dyrektor Szkoły, p. Katarzyna Majewska
i Rada Pedagogiczna
Przed świętami Bożego Narodzenia, 13 grudnia, w klasie pierwszej odbyły się warsztaty artystyczne. Rodzice z dziećmi, pod czujnym okiem wychowawczyni, p. Agnieszki Laskowskiej, przygotowywali ozdoby świąteczne.
Dzień Świętego Mikołaja to czas obdarowywania się drobnymi podarkami. W tym roku, zamiast upominków, wychowawcy klas 0-3 zabrali swoich podopiecznych do kina Niwa w Nasielsku na film 3D "Co - co". Przed seansem uczniowie w ramach niespodzianki obejrzeli film krótkometrażowy "Kraina lodu. Przygoda Olafa". Tegoroczne Mikołajki podobały się zarówno dzieciom, jak i rodzicom.
Wigilia świętego Andrzeja, przypadająca 29 listopada, to tradycyjny wieczór wróżb. Wróżby andrzejkowe były rozpowszechnione w całej Europie. Święty Andrzej został uznany za patrona panien chcących szybko zmienić stan cywilny. Miał on pomóc dziewczętom w odkrywaniu przyszłości. Chłopcy gromadzili się na podobne wróżby w wigilię świętej Katarzyny, 24 listopada. Katarzynki były mniej atrakcyjne od dziewczęcych andrzejek i z czasem uległy zapomnieniu.
Andrzejki są okazją do zorganizowania ostatniej zabawy przed rozpoczynającym się adwentem. Wróżby andrzejkowe pobudzają wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzieci z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły dzień, pełen tajemniczych wróżb, czarów, a przede wszystkim wesołej, wspólnej zabawy.
W środę, 29 listopada 2017 r. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Katarzyny Podsiadlik przygotował wiele atrakcji dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Chcąc podkreślić andrzejkowy nastrój, organizatorzy przygotowali mnóstwo zabaw, konkursów i wróżb. Nie zabrakło także tańca czarownic, do którego zaproszono chętnych uczniów.
Dzieci świetnie się bawiły, ponieważ wiedziały, że czarodziejskie przepowiednie należy traktować „z przymrużeniem oka”.
25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ustanowiony został w 2002 roku, w setną rocznicę powstania tej popularnej na całym świecie maskotki. Daje poczucie bezpieczeństwa i jest niezawodnym przyjacielem - przekonują posiadacze pluszowych misiów.
Skąd wziął się pluszowy miś - ulubieniec dzieci na całym świecie? Najpopularniejsza wersja historii powstania tej sympatycznej maskotki pochodzi z 1902 roku. Prezydent Stanów Zjednoczonych – Theodore Roosevelt w trakcie polowania postrzelił małego niedźwiadka, a później uwolnił go. Obrazek uwiecznił jeden z rysowników, a producent zabawek na jego wzór stworzył znanego nam pluszaka.
25 listopada przedszkolaki z grup: 3-4 l. i 5-6 l. uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym przyjacielem – Misiem. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek oraz "misiowe" tańce. W obchodach święta uczestniczyli także uczniowie klasy pierwszej.
Święto Pluszowego Misia zorganizowały panie: Edyta Niesłuchowska i Anna Korytowska.
W czwartek, 30 listopada o godz. 16:00 odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami klas.
Serdecznie zapraszamy
17 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach historyczno-militarnych. "Żywą lekcję historii" przeprowadził Członek Grupy Rekonstrukcji Historycznej 13PP z Pułtuska, pan Marek Duda. W ciekawy sposób opowiedział nam o najważniejszych wydarzeniach z czasów II wojny światowej. Uczniowie mogli przymierzyć mundury, hełmy, nauczyć się obsługiwać telefon wojskowy, a także zakładać maski przeciwgazowe. Dzieci poznały działanie wykrywacza min i na własne oczy zobaczyły podstawowe uzbrojenie wojskowe.
13 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 11 Listopada - Święta Niepodległości. W tym roku przypada 99 rocznica odzyskania przez Polskę wolności w roku 1918, po 123 latach zaborów. Część artystyczną przygotowali uczniowie kl. VII pod opieką: p. Małgorzaty Chełstowskiej i p. Anny Wojciechowskiej. Młodzież przybliżyła zgromadzonym na apelu uczniom historię naszego kraju - czasów, gdy Polska straciła niepodległość i na wiele lat zniknęła z map świata. Uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii.
Program artystyczny został również zaprezentowany w miejscowym kościele parafialnym, podczas mszy świętej za Ojczyznę w dniu 11 listopada.
Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania, nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc!”. 9 listopada, który został ogłoszony Dniem Zdrowego Śniadania, przedszkolaki oraz uczniowie z klas I-III przygotowali zdrowe i wartościowe drugie śniadanie. Na stolikach znalazły się kolorowe kanapki, różne sałatki warzywno-owocowe, witaminowe szaszłyki, faszerowane naleśniki i owsiane ciastka. Nie zabrakło również soku, zdrowego kakao oraz samodzielnie przygotowanych past kanapkowych.
Przedszkolaki i uczniowie kl. II zaprezentowali oryginalną interpretację wiersza Jana Brzechwy "Na straganie". Miłym zakończeniem akcji było spotkanie wszystkich uczniów wraz z opiekunami na wspólnym śniadaniu.
Akcja „Śniadanie daje moc” objęta jest honorowym patronatem Instytutu Matki i Dziecka, Rzecznika Praw Dziecka oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.