W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły brali udział w zawodach sportowych, odnosząc wiele sukcesów:
Sportowe__osiagniecia_uczniow_w_roku_szkolnym_2017.odt
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się wg harmonogramu:
12 czerwca Bartosz Bożyk z kl. VII i Igor Kobrzyński - Kozłowski z kl. I odebrali nagrody za zajęcie II miejsca w konkursie plastycznym "Mieszkańcy ekosystemów wodnych", organizowanym przez LOP. Gratulujemy zwycięzcom.
Do konkursu przygotowywały panie: Anna Wojciechowska i Agnieszka Laskowska.
8 czerwca uczniowie klas 0-3 wybrali się na wycieczkę do Płocka. W Teatrze Dramatycznym obejrzeli spektakl pt. "Pchła szachrajka". Po spektaklu zwiedzili kulisy i poznali pracę osób, których nie widać na scenie. Po przedstawieniu pływali statkiem po Wiśle. Ostatnim punktem programu był spacer po płockim zoo.
Organizatorem wycieczki była p. K.Podsiadlik.
6 czerwca uczniowie klas 0-2 wybrali się na spotkanie z myśliwymi z Koła Łowieckiego "Zieleń". Podczas spaceru po lesie w Mazewie poznawali zwyczaje zwierząt i pracę myśliwego. Po spacerze udali się do Kowalewic na poczęstunek i zabawę na placu zabaw. Na koniec odbył się konkurs z nagrodami.
Dziękujemy myśliwym za zaproszenie i sponsorowanie poczęstunku i nagród.
Organizatorem wycieczki była p. H. Kamińska.
1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka i Dzień Rodziny. Uczniowie z kl. III oraz grupa przedszkolaków z grupy 5-6 l. przygotowali dla swoich rodziców artystyczną niespodziankę. Gościom zaprezentowali wiele wzruszających piosenek i wierszy. Mali artyści przedstawili także różnorodne układy taneczne.
Dalsza część uroczystości odbywała się na boisku szkolnym. Słoneczna pogoda sprzyjała rodzinnemu wypoczynkowi. Dla dzieci przygotowano liczne konkursy, gry i zabawy, które przeprowadziła grupa animatorów. Największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z chustą animacyjną, pokaz baniek mydlanych i malowanie twarzy. Najmłodszym dzieciom podobały się chodzące pluszaki: Pszczółka Maja i Filip. Na zakończenie Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich uczniów posiłek a pani Błońska, właścicielka sklepu spożywczo-przemysłowego "U Ewki", ufundowała lody.
Głównym celem imprezy była integracja rodzin, ale też propagowanie aktywnych metod spędzania wolnego czasu. Tego dnia nie można było się nudzić.
25 maja uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki im. K. Klenczona w Pułtusku. Klasy IV-VII reprezentowali uczniowie: Adrianna Falęcka, Zuzanna Kowalska, Bartosz Bożyk i Jan Więckowski (wszyscy z kl. VII). Dzieci z klas I-III zdobyły III miejsce. W składzie wyróżnionej drużyny byli: Iga Sakowska, Weronika Kur i Sabina Maliszewska z kl. I oraz Dominika Kulaszewska, Wiktoria Falencka, Kamila Sepełowska i Paweł Kraszewski z kl. III.
Organizatorem konkursu była SP nr 3 w Pułtusku, a naszych uczniów przygotowywała p. Agnieszka Laskowska.
Gratulujemy!
Relację z przebiegu konkursu można znaleźć na portalach gazet pułtuskich:
https://pultusk24.pl/artykul/ogolnopolski-festiwal/447788 oraz https://wpu24.pl/kultura/item/2279-klenczonowy-cykl-rozpoczety.
Bardzo proszę o zapoznanie się z informacją dotyczącą przetwarzania danych osobowych wg najnowszych przepisów:
Informacja_dla_rodzicow_RODO.odt
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzegocinie
Katarzyna Majewska
11 maja aktorzy ze Studia Artystycznego „Arena” zaprezentowali w naszej szkole przedstawienie pt. "Najlepszy rachunek - dobro i szacunek”. Głównym bohaterem był Staś, niegrzeczny chłopiec, który nie słuchał mamy i dokuczał kolegom. Na koniec zrozumiał, że źle postąpił, nie szanował innych i sprawiał im przykrość. Postanowił wszystkich przeprosić i obiecał poprawę.
Uczniowie podczas tej lekcji dowiedzieli się, że należy pomagać sobie nawzajem, być dobrym, uczynnym, a szacunek do innych, bez względu na wiek, jest jedną z najważniejszych wartości.
W piątek, 18 maja o godzinie 16:00 odbędą się zebrania wychowawców klas z rodzicami.
W tym roku obchodziliśmy 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to druga na świecie (po amerykańskiej z 1787r ) i pierwsza w Europie nowoczesna konstytucja zmieniająca ustrój państwa polskiego na monarchię dziedziczną, ograniczającą demokrację szlachecką.
Z tej okazji 9 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca to bardzo ważne wydarzenie w dziejach Polski. Uczniowie klasy V, VI i VII pod kierunkiem pań: Hanny Tkaczyk i Agnieszki Romanowskiej przygotowali program artystyczny przypominający okoliczności powstania Konstytucji z 1791 roku.
,,WIWAT KRÓL! WIWAT NARÓD! WIWAT KONSTYTUCJA!"
8 maja odbył się Rowerowy Rajd Niepodleglości Gminy Świercze, zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Strzegocinie. Celem wyprawy było oddanie hołdu poległym za wolność Polski, poznanie miejsc pamięci naszej „małej ojczyzny” Gminy Świercze oraz integracja społeczności lokalnej. W rajdzie wzięli udział przedstawiciele wszystkich szkół, rady gminy, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „Świerczewianka” oraz innych instytucji.
Uczestnicy pokonali trasę o długości około 20 km. Zwiedzili cztery miejsca pamięci: Klukówek (pomnik pomordowanych przez hitlerowców w lesie kacperowskim); Klukowo (cmentarz parafialny - groby pomordowanych w czasie II wojny światowej); Prusinowice (pomnik poległych w bitwie w 1920 r.); Strzegocin (cmentarz parafialny – groby poległych i pomordowanych w 1920 i w czasie II wojny światowej). W każdym z tych miejsc uczniowie z czterech szkół naszej gminy odczytali biografie bohaterów, złożyli symboliczne kwiaty i zapalili znicze. W asyście pocztu flagowego uczczono pamięć poległych minutą ciszy.
Wyprawa zakończyła się ogniskiem na terenie Szkoły Podstawowej w Strzegocinie.
Dziękujemy wszystkim za udział w rajdzie i pomoc w realizacji założeń VIII edycji projektu „Szkoła młodych patriotów”.
Organizatorkami rajdu były panie: K. Majewska – dyrektor SP w Strzegocinie, M. Chełstowska i A. Wojciechowska.
24 kwietnia w naszej szkole odbył się finał gminnego konkursu recytatorskiego "W Krainie Poezji". W zmaganiach brały udział dzieci z oddziałów przedszkolnych w kategoriach wiekowych: 3-4-latki i 5-6-latki. Głównymi założeniami konkursu były: popularyzacja poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich i wspieranie działań twórcych dzieci. Organizatorką konkursu była pani Edyta Niesłuchowska.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce Maja Bandurska (SP Świercze)
II miejsce Kacper Podgrudny (SP Świercze)
III miejsce Martyna Lewandowska (SP Strzegocin)
I miejsce Bartosz Kowalkowski (SP Strzegocin)
II miejsce Julia Tuszyńska ( SP Świercze) i Kamil Rembecki (SP Świeszewo)
III miejsce Jakub Skorupski (SP Strzegocin)
Laureatom gratulujemy!
Listy dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych:
Lista dzieci przyjętych do klasy I:
„Nie ma śmieci - są surowce" - pod takim hasłem ruszyła kolejna akcja Sprzątania Świata. W ramach 24-ej edycji kampanii zwracano uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że nawet wyrzucanie pojedynczych śmieci przyczynia się do zanieczyszczania naszej planety.
Nasza szkoła tradycyjnie przystąpiła do realizacji głównych zadań akcji, czyli zbierania różnych odpadów oraz ich selekcji. W poniedziałek, 23 kwietnia uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami porządkowali teren wokół szkoły, park oraz pobocza i przydrożne rowy. Mali ekolodzy, zaopatrzeni w rękawiczki ochronne i worki, sprzątali wyznaczone wcześniej rewiry. Uczniowie naszej szkoły przystąpili do realizacji tego odpowiedzialnego zadania z zapałem i ogromnym zaangażowaniem. Efektem ich ciężkiej pracy było zebranie kilkudziesięciu worków śmieci.
„Sprzątanie Świata” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Dbajmy o naszą planetę!
22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Celem tego święta jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwach poszczególnych krajów. Dzień Ziemi ma uświadomić młodym mieszkańcom, jak kruchy jest ekosystem ziemi oraz jak duży wpływ na jego niszczenie mają działania człowieka. Z tej to okazji, 20 kwietnia, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez grupę przedszkolaków oraz uczniów z klasy II i VI pod kierunkiem pań: Anny Korytowskiej, Hanny Kamińskiej oraz Anny Wojciechowskiej, a dekorację sali wykonała pani Danuta Żółtek-Wroniewska. Mali aktorzy przekazali cenne wskazówki dla zgromadzonej widowni: jak należy dbać o środowisko, a tym samym o nasze lepsze i zdrowsze życie.
Pamiętajmy! "Przyroda bez człowieka może żyć, ale człowiek bez przyrody ZGINIE".
22 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w eliminacjach do 41 konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka” w Pułtusku. Róża Sakowska z klasy IV i Oliwia Przybyłowska z klasy II zdobyły trzecie miejsca w swoich kategoriach wiekowych.
Gratulujemy wyróżnień i dziękujemy paniom: Hannie Kamińskiej i Hannie Tkaczyk za przygotowanie uczniów do konkursu.
21 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Wiosny. Uczniowie przygotowali wiosenne ozdoby i dekoracje klas, a przedstawicielki klas przebrały się za Panią Wiosnę. Dzieci z oddziałów przedszkolnych razem ze swoimi wychowawczyniami: p. E. Niesłuchowską i A. Korytowską zaprezentowały krótką część artystyczną. Zaproszeni rodzice z przyszłymi uczniami naszej szkoły uczestniczyli w Dniu Otwartym i zajęciach integracyjnych. W drugiej części uroczystości odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki im. K. Klenczona. Komisja konkursowa wybrała reprezentantów szkoły do głównego konkursu: grupy wokalne z klasy III i VII.
Tegoroczny Dzień Kobiet został zorganizowany przez uczniów z klas IV-V pod kierunkiem pań: Moniki Niedziałkowskiej, Hanny Tkaczyk i Agnieszki Romanowskiej. 13 marca mogliśmy obejrzeć współczesną, humorystyczną wersję bajki "Śpiąca królewna". Zabawna historia niezdarnej księżniczki Matyldy i jej przygód wywołała wiele uśmiechów i gromkich braw.
Na zakończenie miłej uroczystości, chłopcy z klasy VII złożyli wszystkim paniom serdeczne życzenia.
6 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty przyrodnicze. Najważniejszymi gośćmi były szynszyle - gryzonie pochodzące z Ameryki Południowej. Opiekun szynszyli w ciekawy sposób opowiadał na temat tych egzotycznych zwierząt: ich wyglądzie, zwyczajach, zachowaniu i trudnościach w hodowli. Dzieci mogły bliżej poznać i dotknąć wybranego gryzonia, a także zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie edukacyjne dostarczyło naszym uczniom wielu wrażeń i wzbogaciło ich wiedzę przyrodniczą.