11 kwietnia gościliśmy w naszej szkole białostockich aktorów, którzy zaprezentowali spektakl "Pinokio" na motywach bajki Carlo Collodiego. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały przygody niesfornego drewnianego pajaca, który po wielu perypetiach zrozumiał, co jest w życiu najważniejsze. W nagrodę spełniło się jego marzenie - stał się chłopcem.
Aktorzy zostali nagrodzeni przez uczniów gromkimi brawami.
7 kwietnia w naszej szkole odbył się gminny konkurs recytatorski dla przedszkolaków „Wiersze znane i lubiane”. Uczestnicy zostali wytypowani podczas eliminacji szkolnych. Głównym celem konkursu było zainteresowanie dzieci poezją i rozwijanie zdolności recytatorskich. Organizatorkami tego przedsięwzięcia były panie: Edyta Niesłuchowska i Dorota Nowakowska.
Powołana komisja wyróżniła następujące osoby:
I miejsce – Natalia Felczak z wierszem „Lokomotywa” (PSP Strzegocin)
II miejsce – Maria Lesińska z wierszem „Na straganie” (PSP Świercze)
Dominika Podsiadlik z wierszem „Kaczka Dziwaczka” (PSP Strzegocin)
III miejsce – Kamil Rembecki z wierszem „Pstryk” (PSP Świeszewo)
Agata Chodkowska z wierszem „Mam 3 lata” (PSP Świeszewo)
Serdecznie zapraszamy na zebranie z rodzicami, które odbędzie się 6 kwietnia o godz. 16:00 wg harmonogramu:
1. Spotkanie profilaktyczne związane z pojawiającymi się nowymi zagrożeniami internetowymi.
Organizatorem spotkania jest Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku.
2. Zebrania z wychowawcami klas.
Bardzo prosimy o liczne przybycie.
21 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Wiosny. Uczniowie przygotowali wiosenne ozdoby i dekoracje klas, a najmłodsi wykonali zabawne nakrycia głów. Dzieci z klasy II razem ze swoją wychowawczynią p. Katarzyną Podsiadlik zaprezentowały krótką część artystyczną poświęconą wiośnie. W drugiej części uroczystości obejrzeliśmy prezentację dotyczącą tolerancji. Uczniowie mieli możliwość odegrania scenek sytuacyjnych dotyczących prawidłowych zachowań.
Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada, zostało ustanowienie przez ONZ. Inicjatywa ta spowodowana była pogłębiającymi się zjawiskami nietolerancji; przemocy, nacjonalizmu i rasizmu. W naszej szkole obchody zainicjowane zostały przez Samorząd Uczniowski i zaprezentowane nieco później, bo 21 marca. Zwieńczeniem Dnia Wiosny było ozdobienie Drzewa Tolerancji papierowymi kwiatami i liśćmi ze słowami pełnymi życzliwości, zrozumienia i szacunku wobec drugiego człowieka.
15 marca uczniowie klas młodszych uczestniczyli w szkolnych eliminacjach do konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Kolejny etap gminny zorganizowano 16 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Świerczach. Reprezentantką naszej szkoły do etapu powiatowego została uczennica kl. III Róża Sakowska. Recytując wiersz Aleksandra Fredry „Małpa w kąpieli” zdobyła II miejsce w kategorii klas I-III.
Gratulujemy nagrody i dziękujemy p. Agnieszce Laskowskiej za przygotowanie Róży do konkursu.
15 marca 2017 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty przyrodnicze. Najważniejszym gościem był jednak Mikuś - jaszczurka agama brodata, która pochodzi z Australii. Opiekun jaszczurki w ciekawy sposób wzbogacił naszą wiedzę na temat tego egzotycznego zwierzęcia, opowiadając o jego wyglądzie, zwyczajach i zachowaniu. Chętne dzieci mogły bliżej poznać i dotknąć Mikusia, a także zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Odważni mogli wziąć na rękę owada karmowego, którym żywi się jaszczurka. Spotkanie edukacyjne dostarczyło naszym uczniom wielu wrażeń i wzbogaciło ich wiedzę przyrodniczą.
Tegoroczny Dzień Kobiet został zorganizowany przez uczniów z klas V-VI pod kierunkiem pań: Moniki Niedziałkowskiej i Agnieszki Romanowskiej. 9 marca mogliśmy obejrzeć humorystyczną prezentację multimedialną o kobietach i wysłuchać historii roli pań dawniej i dziś. W drugiej części uroczystości bohaterami byli chłopcy, którzy bohatersko zmierzyli się z czynnościami najczęściej wykonywanymi przez kobiety. Nie zabrakło więc sprzątania, prania, wykonania makijażu i eleganckiego uczesania. Najwięcej emocji wywołała konkurencja w zakładaniu rajstop. Chłopcy zgodnie przyznali, że zajęcia uznawane za typowo damskie nie należą do najłatwiejszych.
Na zakończenie miłej uroczystości, chłopcy złożyli życzenia i wręczyli wszystkim obecnym paniom symboliczne słodkie niespodzianki.
9 marca uczniów klasy II odwiedziła pani Anna Szumska, która pracuje jako pielęgniarka. Nie bez powodu przyszła tego dnia w białym fartuchu i z tajemniczym pudełkiem. Przygotowała dla dzieci krótką pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie i opowiedziała na czym polega jej praca. Pani pielęgniarka wyjaśniła uczniom, jak ważną rolę odgrywa przestrzeganie higieny i co oznacza zdrowy styl życia. Zaprezentowała dzieciom różne akcesoria: strzykawki, zestaw do kroplówek, bandaże, plasterki, ciśnieniomierz, maseczkę do twarzy stosowaną podczas operacji, maskę tlenową, nowoczesny termometr do pomiaru temperatury ciała i wiele innych.
Serdecznie dziękujemy pani Szumskiej za przybycie, mile spędzony czas oraz podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami.
Spotkanie zorganizowała wych. kl. II p. Katarzyna Podsiadlik.
2 marca, dwie osoby z klasy VI reprezentowały naszą szkołę w Nasielsku, w Dekanalnym Konkursie Biblijnym ze znajomości Księgi Dziejów Apostolskich. Paulina Chrustowska i Jan Więckowski uzyskali najlepsze wyniki z testu konkursowego i zakwalifikowali się do Konkursu Diecezjalnego.
Uczniów przygotowywała pani Anna Skorupska.
Gratulujemy!
Oddział przedszkolny naszej szkoły został wytypowany (jako jeden z siedmiu na Mazowszu) do udziału w kampanii informacyjno – promocyjnej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W ramach tego przedsięwzięcia 10 lutego 2017 r. przekazano dzieciom zestaw dydaktyczny z logo ARiMR, UE i PROW 2014-2020. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele ARiMR:
pani Beata Kalinowska – dyrektor Agencji Mazowieckiego Oddziału Regionalnego,
pani Kamila Mokrzycka – dyrektor departamentu prawnego i zamówień publicznych,
pani Danuta Małkowska – kierownik biura powiatowego
oraz pani Katarzyna Majewska – dyrektor PSP w Strzegocinie, pan Adam Misiewicz – wójt Gminy Świercze i pan Wiesław Adamiak – przewodniczący Rady Gminy Świercze.
W wyniku udziału naszej szkoły w kampanii ARiMR, 27 lutego 2017 r., zorganizowano konkurs plastyczny, którego celem była popularyzacja wiedzy na temat wsparcia rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich w Polsce ze środków Unii Europejskiej. Komisja konkursowa wyróżniła 4 prace najlepiej obrazujące zmiany zachodzące na polskiej wsi.
Podczas ferii zimowych w dniach 20-21.02.2017 r. odbyła się impreza promująca czytelnictwo pod hasłem „Książka na dobranoc”. Uczniowie mieli okazję poznać historię książki oraz zaprezentować kolegom swoje ulubione lektury. Przygotowano maski i kukiełki przedstawiające postaci z bajki „Kot w butach”, które wykorzystano w zaprezentowanym później teatrzyku. Wieczorem odwiedziła dzieci grupa harcerzy ze Świercz. Nie zabrakło tańców, zabaw w kręgu, piosenek harcerskich oraz opowieści przy symbolicznym ognisku. Wieczór pełen emocji zakończono projekcją filmu dla wytrwałych pt. „Wicher”.
Organizatorkami imprezy były panie: Anna Skorupska i Bożena Zielińska.
9 lutego dzieci z grupy 0 i klasy 1 ze swoimi wychowawczyniami: p. H. Kamińską i p. D. Nowakowską uczestniczyły w wycieczce do lasu. Przewodnikiem zimowej wyprawy był leśniczy z Nadleśnictwa Pułtusk, p. Adam Gadomski. Uczniowie wysłuchali opowieści o zimowych zwyczajach zwierząt oraz sposobach dokarmiania leśnych mieszkańców. Podczas spaceru po lesie rozpoznawano tropy oraz charakterystyczne odgłosy zwierząt. Z pomocą pana leśniczego dzieci powiesiły na gałązkach krzewów przysmaki dla sikorek.
Przypominamy, że zajęcia podczas ferii zimowych odbędą się:
- W piątek, 17 lutego - wyjazd do kina - spotkanie zapisanych uczestników o godz. 12:20,
- W poniedziałek, 20 lutego - nocleg w ramach imprezy "Książka na dobranoc"- spotkanie zapisanych uczestników o godz. 16:00,
- We wtorek, 21 lutego od godz. 9:00 do 13:00 - dla wszystkich chętnych - zajęcia sportowe, informatyczne (sterowanie robotami Finch w ramach programu "Link do przyszłości").
Opiekunowie:
17.02.2017 - p. H. Tkaczyk, p. M. Niedziałkowska i p. A. Romanowska
20.02.2017 - 21.02.2017 - p. A. Skorupska i p. B. Zielińska
21.02.2017 - p. A. Romanowska
Zapraszamy!
W piatek, 3 lutego, w naszej szkole gościła ukraińska objazdowa grupa cyrkowa "SZOK". Artyści zaprezentowali program zawierający elementy żonglerki, tresury zwierząt, akrobacji, a także sztuki iluzji. Niektórzy z widzów mogli wziąć czynny udział w przedstawieniu. Dzieciom najbardziej podobały się zabawne pudelki, a najwięcej emocji wywołał wąż.
Występ cyrkowców nagrodzono gromkimi brawami.
2 stycznia odbyło się zebranie z rodzicami. Pierwszym punktem spotkania była prezentacja multimedialna przygotowana przez Sylwię Suchoparską, uczennicę kl. IIIB PG w Świerczach. Sylwia przedstawiła najważniejsze informacje o cukrzycy, jej objawach, leczeniu i skutkach, jakie wywołuje ta choroba. Zgromadzeni rodzice mieli okazję zapoznać się z budową i działaniem glukometru, jak również z metodą badania i odczytywania wskaźników. Na zakończenie spotkania rodzice otrzymali ulotki informacyjne o cukrzycy.
Podczas zebrania pani dyrektor Katarzyna Majewska podsumowała pracę szkoły w I semestrze roku szkolnego 2016/2017. Przedstawiła wyniki klasyfikacji i wyróżniła najlepszych uczniów kl. IV-VI w nauce i zachowaniu. Pani dyrektor podziękowała także rodzicom za zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły.
Klasa III pod opieką wychowawczyni p. Agnieszki Laskowskiej przygotowała niespodziankę dla rodziców w postaci krótkiego występu odnoszącego się do tradycyjnych zapustów.
Ostatnim punktem zebrania były spotkania rodziców z wychowawcami poszczególnych klas.
Dzięki uprzejmości sołtysa wsi Strzegocin, pana Janusza Kowalewskiego, rodzice uczniów kl. II i III zorganizowali dwa kuligi, które odbyły się 23 i 27 stycznia. Dopisały zarówno: słoneczna pogoda, jak i humor uczestników. Nikomu nie przeszkadzały upadki w śnieżne zaspy, gonitwa za saniami, a tym bardziej szczypiący w nos kilkustopniowy mróz. Miłym akcentem kończącym zimowe wyprawy było ognisko, pieczone kiełbaski, gorąca herbata i słodki poczęstunek przygotowany przez gospodarzy i rodziców uczniów.
26 stycznia naszą szkołę odwiedzili aktorzy Studia Artystycznego „Magik” z Białegostoku. Zaprezentowali zgromadzonej publiczności przedstawienie pt. „Lekcja dobroci Jasia i Małgosi”. Uczniowie zostali przeniesieni w świat leśnych zwierząt, które prezentowały godne naśladowania wzorce zachowań w różnych sytuacjach. Dzieci brały czynny udział w przedstawieniu, pomagając głównym bohaterom wybrnąć z rozmaitych kłopotów. Aktorzy za swój występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne przedstawienie.
Dzięki „Lekcji dobroci Jasia i Małgosi” dzieci miały okazję nauczyć się, jak należy postępować wobec innych, nieść pomoc słabszym, być dobrym i odpowiedzialnym.
W czwartek, 2 lutego odbędą się zebrania z rodzicami:
1. O godz. 15:00 - zebranie ogólne i spotkanie z p. dyrektor Katarzyną Majewską: "Podsumowanie I semestru roku szkolnego 2016/2017",
2. Po zakończeniu zebrania ogólnego odbędą się zebrania z wychowawcami klas.
Serdecznie zapraszamy
W czwartek, 5 stycznia, odbył się bal karnawałowy dla wszystkich uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzegocinie. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, kowbojów, motyli, indiańskich wojowników i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Oprawę muzyczną przygotował tata jednej z uczennic, p. Krzysztof Kur.
Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się z kolegami i koleżankami, a także z rodzicami i nauczycielami. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i najpopularniejsze tańce dyskotekowe.
Energiczne pląsy na parkiecie wyczerpały siły tancerzy, więc wszystkie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców poszczególnych klas.
Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją PSP w Strzegocinie, a organizowana jest przez przedszkolaki wraz z wychowawczyniami: p. Edytą Niesłuchowską, p. Dorotą Nowakowską oraz p. Anną Skorupską.
W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 20 stycznia 2017 r. Zebranych seniorów i wszystkich gości powitała pani dyrektor Katarzyna Majewska, składając serdeczne życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka. W pięknie udekorowanej sali dzieci przedstawiły program artystyczny. Były recytowane wierszyki, m.in. "Rzepka", piosenki oraz skoczne tańce. Po występie dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki. Specjalnie dla gości wystąpiły także grupy taneczne pod kierunkiem absolwentki szkoły, p. Renaty Jadkowskiej.
Miłym akcentem kończącym uroczystość był słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice przedszkolaków.